KOORDİNATÖRLÜĞÜMÜZ

2004 yılının Nisan ayında AB Eğitim ve Gençlik Programlarının üniversitemizde yürütülmesi amacıyla birim olarak faaliyetlerine başlamış olan koordinatörlüğümüz, programların dördüncü yedi yıllında 2014-2020 yılları arasında Erasmus+ adıyla uygulanacak olan yeni programla birlikte 9 Temmuz 2014 tarih, 1998 sayılı üniversitemiz Yönetim Kurulu Kararı ile Koordinatörlük statüsüne kavuşmuştur. Teşkilat şeması için tıklayınız.

Yenilik ve iyi uygulamaların paylaşımı, değişimi için işbirliğinin ön planda olduğu yeni programda bireylerin hareketliliği, iş dünyası ile işbirliğinin geliştirilmesi, istihdama yönelik ortaklıklar kurulması amaçlanmıştır. Erasmus+ Programı ile programların içeriği genişletilmiş ve AB üyesi ülkelerin dışında ortak ülkeler statüsünde farklı kıtalardan birçok ülke kapsama alınmıştır.

Ülkemize sunulan bu amaç ve fırsatlardan üniversitemizin en iyi şekilde yararlanabilmesi için yenilenen yapısıyla koordinatörlüğümüz öğrenci ve personelimize her türlü desteği sunmayı ilke edinmiştir.